L’esport al centre

El nostre equip l’Assolim-CNM va ser rebut al Palau de la Generalitat, pel president, Pere Aragonès

Ahir, una delegació del Centre Natació Mataró encapçalada pel nostre president, Francesc Casabella Formatjé, amb l’equip femení de waterpolo, l’Assolim-CN.Mataró, va ser rebuda al Palau de la Generalitat de Catalunya pel president Pere Aragonès Garcia, a qui acompanyaven la vicepresidenta del Govern, Laura Vilagrà Pons i la secretària general de l’Esport i l’Activitat Física, l’Anna Caula Paretas.

L’acte era un reconeixement a l’excel·lència de l’esport femení català que va suposar que tres dels quatre equips que van jugar la Final a Quatre de la Champions League Femenina, fossin catalans, així el CN.Sabadell, l’equip campió, el CN.Sant Andreu i el CN.Mataró van compartir la celebració al mateix Palau de la Generalitat.

El president Aragonès va tenir unes paraules en favor de l’esport femení, pels èxits esportius que obtenen i per, la cada cop, més valoració social que suposa que aquests equips ocupin els primers llocs en les competicions internacionals en les que participen.

Reconeixement i estímul a tota la feina feta! No només pels resultats obtinguts, sinó per l’ajut a la cohesió social i la transmissió de valors que suposa el treball en equips amb la perseverança i l’ambició que suposa lluitar fins arribar aquí i sobretot potenciar i visualitzar els equips i les competicions femenines”.

Per la seva banda, la vicepresidenta del Govern, Laura Vilagrà Pons, va  destacar “l’excel·lent” moment que viu el waterpolo femení i la projecció internacional que han aconseguit les jugadores de tots tres equips catalans. “Amb aquestes victòries heu demostrat que Catalunya és un referent en l’esport femení”.

La nostra capitana la Clara Cambray,  va tenir paraules d’agraïment per la rebuda tinguda a Palau i va valorar molt que un tercer equip com el CN.Sant Andreu hagi fet el salt per arribar al màxim nivell com ho ha fet, i que l’any que ve espera tornar, però aquest cop, amb la copa de campiones.

L’acte va acabar amb la foto de tots els presents.

Estem molt contents de veure com el nostre equip cada cop té més reconeixement per la bona feina que s’està fent i pels triomfs que aconsegueix.

L’equip Absolut B Femení es proclama Campió d’Espanya a Mallorca!

Són les millors. Són les campiones! L’Assolim-CNM és el nou campió de Lliga

L’Assolim-CNM guanya el 1r. partit del Play-Off final al títol de lliga

L’Assolim-CNM elimina el campió de la lliga i jugarà la final contra el CN.Sant Andreu

El SolarTradex-CNM cau a casa al 3r. partit i queda eliminat del Play-Off Europa

L’Assolim-CNM fa valer la seva força a casa i s’endú el 1r. partit del Play-Off de semifinal

Altres notícies

Grans novetats al Centre: Nova sala de ciclisme indoor i equipament d’última generació, ben aviat disponibles!

Estem encantats de compartir amb tots els socis que aviat obrirem una...

Bona cursa dels nostres triatletes al Triatló de Zarautz

El Triatló de Zarautz és sens dubte el Triatló amb més història...

L’equip de Triatló del Centre, en llocs capdavanters, al Trirelay de Pineda de Mar

El nostre equip de Triatló va ser a la Trirelay de Pineda...

Calendari

ICONES_CNM_2024_social

SOPAR A LA FRESCA + CONCERT

ICONES_CNM_2024_natació piscina

CAMPIONAT D’ESPANYA ABSOLUT DE NATACIÓ PER CLUBS

ICONES_CNM_2024-NAT-ART

3a Jorn. Ct. Catalunya Benjamí N. Art. Nivell I-II-III

ICONES_CNM_2024_social

SOPAR A LA FRESCA + CONCERT

ICONES_CNM_NAT

TROFEU CIUTAT DE MATARÓ, MEMORIAL JOSEP MASRIERA